تبلیغات
وبلاگ علمی و آموزشی کامپیوتر - دوازده ترفند افزایش سرعت اینترنت


درباره مدیر :


من سید حسین حسینی کهریز کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات ، برنامه نویس و طراح وب ، عکاس و فیلمبردار نیز هستم
تلفن تماس : 09149912490

نظرات شما :

کدام نوع مطلب را می پسندید ؟اَبر برچسبها


امکانات جانبی :

قسمت دوم ترفند های افزایش سرعت مودم و اینترنت

 

7) نرفندی برای شماره گیری در مودم

شاید شرکت تامین کننده خدمات اینترنتی شما هم برای اتصال مشترکان خود چندین شماره را در نظر گرفته و شما با اشغال بودن یکی به دیگری رجوع میکنید. اگر این طور باشد بهتر است از گزینه جدید در نظر گرفته شده در سرویس Dial-Up ویندوز 2000 و XP استفاده کنید تا هر بار مجبور نباشید شماره را مجددا وارد کنید. با کمک گزینه Alternates شما می توانید تمامی شماره های ISP خود را وارد کنید و سیستم با اشغال بودن یک شماره به بصورت خود کار شماره بعدی را آزمایش می کند و شماره ای را که با آن بصورت موفقیت آمیز به شبکه وصل شده است را در سطر لیست قرار می دهدد تا دفعه بعد شماره آغاز کننده باشد. بدین ترتیب شماره ای که با منطقه و مودم شما سازگاری بیشتری دارد بعد از مدتی شماره دائمی شما خواهد شد و دسترسی شما به اینترنت بهبود میبخشد.

مراحل زیر را جهت وارد کردن شماره های جایگزین طی کنید:

1- به Start>Connect to بروید و تماس مورد نظر تان را انتخاب کنید.

2- دکمه Properties را بزنید.

3- حالا دکمه Alternates را بزنید.

4- با زدن دکمه Add می توانید تمام شماره های مورد نظرتان را وارد کنید و در صورت لزوم هر کدام از دو گزینه پایین پنجره را متناسب با شرایط خود فعال کنید. همه ISP ها شماره های تماس جدید را در وب سایت خود اعلام میکنند لذا سعی کنید هر چند وقت یکبار به وب سایت تامین کننده خدمات اینترنت خود مراجعه کنید

8) اشغال نشدن تلفن

در این ترفند قصد داریم به معرفی یک روش کاربردی بپردازیم که با بهره گیری از آن می توانید کانکشن خود را طوری تنظیم کنید که به هیچ گاه اشغال نشود ؛ بدین شکل که به هنگام تماس به خط تلفن شما ، می توانید از اینترنت خارج شوید و پاسخ تلفن را بدهید. البته برای این کار باید خط شما قابلیت پشت خطی را داشته باشد.

بدین منظور:

1- از منوی Start وارد Control Panel شوید.

2- سپس وارد Network Connections شوید.

3- کانکشنی که با آن به اینترنت وصل میشوید را انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک کنید ، سپس Properties را برگزنید.

4- در پنجره باز شده به تب Advanced بروید.

5- از قسمت پایین ، دکمه Settings را برگزنید.

6- در پنجره جدید باز شده دکمه Edit را بزنید.

7- باز هم در پنجره جدید ، در کادر خالی عبارت Call Waiting را وارد نمایید.

8- در پایان تمام پنجره ها را OK کرده و خارج شوید.

اکنون در صورتی که در اینترنت باشید و کسی با شما تماس بگیرد ، با پیام Call wating now active روبرو خواهید شد. لازم به ذکر است که باید برای بهره گیری از این سرویس ، مودم شما از Voice پشتیبانی کند و اینکه سیستم های مخابراتی برخی از مناطق امکان این کار را ندارند. همان طور که ذکر شد خط شما نیز باید قابلیت پشت خطی داشته باشد.

9) قابلیت نمایش شماره تلفن تماس گیرنده یا Caller ID بر روی ویندوز

قصد داریم ترفندی جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید قابلیت نمایش شماره تلفن تماس گیرنده یا Caller ID را بر روی ویندوز خود فعال کنید. بدین صورت که با تماس شخص تماس گیرنده شماره او در کنار صفحه Desktop شما نمایش میابد.

لازم به ذکر است که برای استفاده از این قابلیت باید مودم شما Voice و Caller ID را پشتیبانی کند و از همه مهمتر اینکه این سیستم با مخابرات بعضی از مناطق سازگاری ندارد ، در تمامی کشورها از جمله آمریکا و کانادا به طور کامل پشتیبانی می شود اما در ایران ممکن است پاسخگو نباشد.

بدین منظور:

از منوی Start و سپس All Programs بر روی Startup راست کلیک کرده و Open را برگزینید.
در پنجره باز شده بر روی فضای خالی از صفحه راست کلیک کرده و از
New بر روی Shortcut کلیک کنید.
در پنجره مورد نظر آدرس زیر را دهید:

D:/Program files/Windows NT/dialer.exe

دقت کنید در صورتی که ویندوز XP خود را در درایو دیگری نصب کرده اید نام آنرا جایگزین D کنید.حال Shortcut ساخته شده را اجرا کنید. خوهید دید که برنامه Phone Dialer باز می شود.در این برنامه از منوی View تیک گزینه Hide when minimized را بزنید.از این پس با هر بار روشن کردن سیستم این نرم افزار نیز اجرا می شود که کافیه آنرا Minimize کنید تا وارد Taskbar شود.

10) Log off کردن بدون قطع اتصال اینترنت

مطمئنأ میدانید که وقتی در اینترنت باشید و عمل Log off را انجام دهید ارتباط Dialup شما قطع می شود. عمل Logoff باعث می شود که برنامه های در حال اجرا که باعث کندی سیستم شده اند متوقف شوند به نوعی که انگار سیستم را مجددأ راه اندازی کرده اید. با استفاده از این ترفند می توانید کاری کنید که پس از عمل Log off نیز ارتباط شما از اینترنت قطع نشود. این کار می تواند سرعت ویندوز شما را همان طور که هست نگاه دارد. برای این کار:


از منوی
Start به Run رفته و در آن عبارت regedit را وارد کرده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.
حال به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/WindowsNT/CurrentVersion/Winlogon
در این مسیر بر روی صفحه سمت راست ، راست كلیك نموده و از شاخه
New یك كلید جدید از نوع String ایجاد نمایید. نام این كلید جدید را KeepRasConnections بگذارید. سپس روی آن دوبار كلیك كرده و مقدار 1 را برای فعال شدن به آن اختصاص دهید ( برای غیر فعال شدن می توانید از مقدار صفر استفاده نمایید ).پس از ساخت كلید و مقدار دهی آن از رجیستری خارج شوید. ممكن است برای اعمال تغییرات نیاز به راه اندازی مجدد سیستم داشته باشید. از این پس اگر ارتباط شما با اینترنت برقرار باشد پس از Logoff نمودن قطع نخواهد شد.

11) چند نکته برای افزایش سرعت در اینترنت

برای بالا بردن سرعت كار با اینترنت روشهای بسیار زیادی وجود دارد كه هر كدام نیز با توجه به نوع خطوط تماس فرق میكنند. نرم افزارهای زیادی نیز برای این كار تهیه شده اند كه بینشان خوب و بد بسیار است. اما با یك روش ساده میتوان بدون استفاده از نرم افزار خاصی به بالاترین توان موجود در خطوط اینترنت دست پیدا كرد.

در این روش ما با تغییر در MTU یا همان Maximum Transmission Unit این كار را انجام میدهیم. كار این قسمت تنظیم سرعت دریافت و ارسال Packet ها یا همان بسته های اطلاعاتی است كه در هنگام كار با اینترنت كامپیوتر ما آنها را ارسال یا دریافت می كند. در واقع می توان این گونه تصور كرد كه سرعت اینترنت ما تحت كنترل MTU است.قبل از اینكه هر گونه تغییری در این قسمت انجام دهید به موارد زیر با دقت توجه كنید و سعی كنید خودتان و سیستم تان را با شرایط زیر هماهنگ كنید و یك حالت را برای خود در نظر بگیرید :

اول اینكه دقیقا نوع خطوط تماس را مشخص كنید. Dialup یا DSL یا ADSL یا T1 یا ...

دوم اینكه سعی كنید خودتان را بشناسید. آیا فردی هستید كه فقط در حال استفاده عادی از اینترنت هستید یعنی فقط ایمیل چك میكنید و از سایتها بازدید میكنید و ... و یا فردی هستید كه همواره در حال دانلود نرم افزار و موزیك و ... هستید و یا شاید هم فردی باشید كه در حد میانگین هر دو مورد را انجام میدهید.

در نظر گرفتن موارد بالا برای تنظیم MTU بسیار مهم است و در نهایت در بهبود سرعت اینترنت شما بسیار موثر اند. مقدار MTU میزان حمل و نقل اطلاعات در اینترنت را تنظیم میكند.تصمیم اینكه شما از كدام حالت میخواهید استفاده كنید به عهده خودتان است و بسته به شرایطی كه دارید. ابتدا از طریق Run وارد قسمت Regedit شوید و كلید زیر را بیابید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\ID


سپس در صفحه سمت چپ یك مقدار DWORD با نام MTU ساخته ( اگر وجود ندارد ) و به آن یك مقدار دلخواه بین 68 تا 1500 دهید ( بسته به شرایط و مواردی كه گفته شد ). اگر كاربری هستید كه شرایط میانگین در كار با اینترنت دارید بهتر است به این مقدار عدد 1500 را اختصاص دهید.

توجه : مقادیر بالاتر از 1500 باید با توجه به نوع شبكه شما تنطیم شوند. بنابراین بی دلیل به آن مقدار بالاتر از 1500 ندهید چون تاثیری در روال كاری شما نخواهد داشت.

در اینجا جدولی را قرار داده ام كه بهترین مقداردهی را با توجه به خطوط نشان میدهد. بنابراین بهتر است با توجه به آن جدول بهترین مقدار را انتخاب كنید.

در همین زمینه نرم افزاری هم وجود دارد كه به شما كمك میكند با توجه به میزان توانایی سیستمتان بهترین مقدار را برای این قسمت پیدا كنید. نام این برنامه مفید TZ Connection Booster است. این برنامه را میتوانید از سایت http://www.trackzapper.com/ دریافت كنید و بعد از نصب نوع ارتباط خود و ... را از طریق Wizard برنامه تعیین كنید و سپس برنامه بهترین مقداردهی را برای این قسمت برای شما منظور میكند. این برنامه حتی میتواند حداكثر تعداد ارتباطات یك سرور را نیز افزایش دهد.

12) افزایش سرعت اینترنت بدون نیازبه نرم افزار

سرعت اینترنتت تا ده برابر افزایش پیدا می کند . اگر مراحل را انجام دادید و در ابتدا تغییری احساس نکردید آن را پاک نکنید چون در جایی که شما فکرش را نمی کنید به کمک تان می آید بدون اینکه شما بفهمید.

ابتدا به Start برید و تو Run تایپ کنید Regedit و Enter بزنید.

حال به دنبال این عبارت بگردید:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]

سپس در سمت راست پنجره به دنبال این عبارات بگردید:

MaxConnectionsPerServer -1

MaxConnectionPerl_OServer -2

ممکن  است این دو عبارت را مثل من نداشته باشید پس روی صفحه سمت راست ، کلیک راست كنید و از قسمت [New]، روی [DWORD] كلیك كنید.

سپس عبارت شماره 1 را بنویسید . برای عبارت شماره 2 هم همین مراحل را انجام بدید. حالا روی عبارتهای ساخته شده دو بار کلیک کنید و در قسمت [Value data] برای گزینه اول عدد 8 و برای گزینه دوم حرف a را وارد کنید و سیستم را Restart کنید.

توجه: در هنگام نوشتن به حروف بزرگ دقت كنید. یا میتونید از چیزی که من نوشتم کپی و در رجیستری Paste کنید

شما هم نظر دهید ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر